У світі є багато чарівних куточків і один з них – Карпати, перлина у скарбниці природи. Тут гордо піднесена найвища гора в Україні –Говерла. А біля підніжжя починається річка Прут, котра вбирає на своєму шляху чисті гірські потоки.
Саме тут 12-16 липня 2011 року побувала делегація керівників навчальних закладів та профспілкового активу Сквирщини з метою обміну досвідом роботи.
Члени делегації на чолі з начальником відділу освіти Сквирської РДА О.В. Заболотним та головою районної ради профспілки освітян О.А. Нагулою зустрілися зі своїми колегами – членами Івано-Франківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки. У роботі семінару взяли участь начальник відділу освіти Косівської РДА В.Я. Козьменчук, який поділився здобутками та проблемами освітної галузі району, начальник відділу культури та туризму Івано-Франківської міської ради В. В. Устинський, голови районних організацій профспілки . Захід проводився на тему: «Соціальне партнерство як передумова розвитку державно-громадського управління навчальним закладом та забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу». Освітяни ознайомилися з роботою загальноосвітніх навчальних закладів області: Поляницької ЗОШ І-ІІ ступенів Яремчанської міської ради, Соколівської ЗОШ І-ІІ ступенів та Яворівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Косівської районної ради, Української гімназії №1 м. Івано- Франківська. Відбулася також конструктивна розмова та обмін досвідом з питань, що хвилюють кожного члена профспілки, із головами Косівської районної, Яремчанської та Івано-Франківської міської організацій профспілки.
Поєднуючи корисне і цікаве, учасники спільного семінару відвідали у м. Вижниці музей-садибу Назарія Яремчука, зустрілися та тепло поспілкувалися з його сестрою Катериною, у с. Криворівні – літературно-меморіальний музей імені І. Франка. Саме тут написав М. Коцюбинський повість «Тіні забутих предків». Як не згадати унікальний приватний музей народних інструментів Романа Кумлика у Верховині , особливою гордістю якого є колекція музичних інструментів, почути їх чарівне неповторне звучання, пісні та жарти у виконанні господаря цього музею.
Незабутнє враження справила й екскурсія до м. Коломиї – центру Гуцульщини. Тут відвідали музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, музей «Писанка», що є унікальною у світі своєрідною культурною спорудою, збудованою у формі яйця для збереження і експонування творів писанкового розпису. Також були організовані екскурсії до Косівського музею визвольної боротьби Гуцульщини, гірськолижного комплексу «Буковель», музею Степана Бандери, історичних місць та храмів Івано-Франківська, Яремчи, мали також нагоду піднятися в Карпати маршрутом «Стежками Довбуша».
Гостинно приймав членів делегації сучасний туристичний комплекс «Вуйко», що розмістився високо в горах, у самому серці українських Карпат м. Яремче. Як і кожна мандрівка буває обмежена в часі, так і наша, бо вклалася всього в кілька літніх днів. Краса гірських краєвидів, чисте, наповнене ароматом карпатських духмяних трав та свіжістю повітря, стрункі красуні-смереки , тепле та дружнє спілкування з колегами назавжди залишаться в серці кожного учасника семінару.
Проведення семінару стало можливим завдяки тісній багаторічній співпраці Київської та Івано-Франківської обласних організацій профспілки освітян, особистій підтримці та допомозі заступника голови обласної організації профспілки Івано-Франківщини Король З.Я., теплому та дружньому прийому Косівської (голова Бович С.О.), Коломийської ( голова Бакай О.В.) та Верховинської ( голова Капелюх І.А.) районних , Яремчанської ( голова Федюк Д.М.) та Івано-Франківської ( Гривнак А.Я.) міських організацій профспілки, відділу туризму Івано-Франківської міської ради ( начальник Устинський В.В.).
Учасники семінару висловили щиру вдячність господарям та готовність продовжити у подальшому плідну співпрацю з освітянами Прикарпаття і запросили колег відвідати благодатну і щедру Сквирщину. Тетяна Максимець, методист РМК відділу освіти, член районної ради профспілки
|