Морозиво
– це не лише улюблений літній «кондиціонер», а й молочний продукт, що
має понад 100 корисних речовин. У ньому містяться білки, жири,
вуглеводи, цілий набір вітамінів (А, В1, В2, В12, С, Д, Е, Р).
Цікаво, що кількість вітамінів С збільшується при додаванні фруктового наповнювача. Проте, водночас існує ризик купити не лише не смачний продукт, а й не якісний. Для того, щоб уникнути подібного пропонуємо кілька порад, аби прохолода була справжньою і свіжою. Перше, на що варто звернути увагу, – на ДСТУ.
Якщо ж берете морозиво і там написано ДСТУ 4735 – це означає, що частина молочних жирів там замінена рослинними жирами. Якщо ж бажаєте скуштувати морозиво виключно з молочної сировини, то ви повинні на маркуванні шукати ДСТУ 4733, – наголошують лікарі.
Загалом в Україні діють три національні стандарти на морозиво: – ДСТУ 4733 – означає, що продукт виготовлений із молочних жирів. Ніяких рослинних жирів там не може бути; – ДСТУ 4734 – морозиво плодово-ягідне, ароматичне, щербет, лід; – ДСТУ 4735 – із немолочних жирів: кокосових чи інших рослинних. Тому уважно продивіться те, що, зазвичай, написано дрібно, але так важливо знати.
Нещодавно учені встановили, що компоненти, які входять до складу морозива, сприяють виробленню в організмі серотоніну – речовини, яка відповідає за хороший настрій і бореться зі стресами. Тож у літню спеку ласуйте на здоров’я, охолоджуйтеся зі смаком та гарним настроєм! Спецкор СПА (за матеріалами Інтернет-видань) |