|
|
Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий закликав Президента України Петра Порошенка застосувати право вето до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійною забезпечення» (реєстр. №2212).
У листі профспілкового лідера до глави держави наголошується на тому, що прийнятий Верховною Радою України 2 березня ц.р. закон запроваджує низку обмежень пенсійних прав, що суттєво погіршує рівень соціального захисту понад 8 млн. нинішніх і майбутніх українських пенсіонерів.
Закон ухвалений всупереч численним протестам трудових колективів та профспілкових організацій, не зважаючи на заперечення частини народних депутатів України та у порушення вимог ст. 22 Конституції України, якою забороняється при прийнятті нових законів звуження змісту та обсягу існуючих прав громадян.
Зазначеним Законом передбачено підвищення страхового, спеціального стажу та пенсійного віку працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці. Через це для них відкладається у часі можливість скористатися пенсійними правами, за які вони заплатили своїм здоров'ям.
Державним службовцям та іншим працівникам державних органів законом забороняється отримувати під час роботи на державній службі вже зароблену пенсію.
Особливе обурення викликала норма щодо зменшення на 15 відсотків виплат зароблених і призначених пенсій працюючим пенсіонерам. В умовах постійного стрімкого зростання цін та тарифів на найнеобхідніші товари та послуги таке обмеження вдарить по найменш захищених категоріях населення, які змушені продовжувати працювати на пенсії саме через вкрай низькі розміри пенсій, які останнім часом практично не індексуються, - підкреслив Голова ФПУ.
Загалом, як сказано у нещодавно опублікованому меморандумі керівників держави з Міжнародним валютним фондом, українським пенсіонерам протягом 2015 року буде протиправно не доплачено 16 мільярдів гривень уже призначених пенсій.
Професійні спілки переконані, що стабілізація фінансового стану бюджету держави та Пенсійного фонду України, причиною чого стало прийняття зазначеного Закону, повинна досягатися не за рахунок примусового вилучення трудових доходів пенсіонерів, а за рахунок розвитку економіки, «детінізації» зайнятості та заробітних плат, викорінення корупції.
Повний текст листа: eee_050315.doc [1,32 Mb] (cкачиваний: 11)
|
|