12 листопада 2024 року у форматі ZOOM-конференції відбувся семінар, присвячений розгляду питання «Про запровадження Положення про атестацію педагогічних працівників» згідно з наказом МОН від 10 вересня 2024 року № 1277, що зареєстровано Міністерством юстиції України 30 жовтня 2024 року (№ 1634/42979). Цей документ набрав чинності з 5 листопада 2024 року.
У заході взяли участь відповідальні фахівці з питань соціально-економічного захисту спілчан, юристи обласних і Київської міської організацій Профспілки, представники закладів освіти, які обговорили ключові аспекти нового документа та його вплив на професійне зростання педагогів.
Відкрив семінар Голова Профспілки Георгій Труханов, який наголосив на важливості оновленого Положення для забезпечення прозорості та справедливості в атестації педагогів. Він підкреслив, що нові зміни мають на меті не лише впорядкувати процес, а й підтримати вчителів у їхньому професійному зростанні та захисті їхніх прав.
Модерував роботу семінару – заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.
Основним доповідачем із питання став керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення в освіті МОН України Віталій Заритов. Спікер розкрив суть змін і підкреслив, що оновлене Положення врегулювало аспекти щодо присвоєння педагогічних звань і кваліфікаційних категорій вчителям, удосконалило порядок формування атестаційних комісій і визначило перелік установ, які мають право їх створювати тощо.
Учасники ZOOM-семінару детально обговорили нові вимоги до атестації, зокрема критерії оцінювання професійної компетентності педагогічних працівників, механізми підтримки підвищення кваліфікації та інші положення, які впливатимуть на професійний розвиток вчителів та проходження апеляції.
Особлива увага була приділена отриманню більш вищих кваліфікаційних категорій та звань, що, у свою чергу, сприятиме підвищенню оплати праці.
Фахівці обмінялися думками щодо можливих труднощів у реалізації Положення та надали пропозиції щодо подальшої підтримки педагогів у процесі підготовки до атестації.
Внесення змін до положення значно поліпшило систему атестації, зняло певні проблемні моменти, які були неврегульовані попередньою версією документа.
Семінар відіграв важливу роль у роз'ясненні нового Положення щодо атестації та визначенні напрямів для вдосконалення умов праці освітян у подальшому.
Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України |