| | Навчальне навантаження вчителям та іншим педагогічним працівникам встановлюється керівником закладу шляхом складання тарифікаційного списку з врахуванням кількості годин, передбачених навчальними планами, наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склались у закладі (з дотриманням вимог Кодексу законів про працю України). Тарифікаційний список погоджується з профспілковим комітетом навчального закладу та затверджується відповідним органом управління освітою.
Вік та досвід роботи працівника не залежать для встановлення педагогічного навантаження. В разі прийняття вчителя загальноосвітнього навчального закладу на повну тарифну ставку заробітної плати, її зменшення може бути здійснене лише за письмової згоди цього вчителя та погодження з профспілковим комітетом закладу. Перерозподіл навчального навантаження протягом навчального року можливий у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.
Обсяг навчального навантаження педагогічним працівникам шкіл, шкіл-інтернатів (крім учителів вечірніх (змінних) середніх загальноосвітніх шкіл (класів) з очно-заочною формою навчання, заочних шкіл, а також учителів, що навчають дітей, які перебувають на тривалому лікуванні у лікарнях) і викладачам педучилищ визначається один раз на рік, окремо на кожне півріччя.
Навчальне навантаження вчителів вечірніх (змінних) середніх загальноосвітніх шкіл (класів) з очно-заочною формою навчання, заочних шкіл, а також вчителів, що навчають дітей, які перебувають на тривалому лікуванні у лікарнях, визначається два рази на рік до початку першого та другого півріччя.
| | | |