|
|
«Ми повинні зайняти чітку позицію, підкріплену спільними діями й реагувати на зміни, які сьогодні відбуваються на освітньому полі, щоб спілчани відчували нашу підтримку», – з таким налаштуванням Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов розпочав чергове засідання президії ЦК Профспілки.
На порядок денний було винесено ряд планових та актуальних питань. Серед них – підбиття підсумків дитячого оздоровлення у 2015 році, дії Профспілки у сучасних соціально-економічних умовах, внесення змін та доповнень до Статуту організації.
Доповідаючи з першого питання заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко наголосила, що з січня цього року законом про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування призупинено фінансування проектів дитячого оздоровлення та відпочинку. Відтак усі витрати на придбання путівок лягли на профспілковий бюджет, господарників та батьків.
В оздоровчий період 2015 року за організаційно-фінансової участі профспілкових організацій галузі послугами відпочинку й оздоровлення було охоплено понад 30 тисяч дітей членів Профспілки віком від 7 до 18 років.
Обласні організації, не дивлячись на різні проблеми, працювали над збереженням та розвитком оздоровчих закладів, що знаходяться у їх власності, і проводили значну роботу щодо матеріально-технічного, організаційного, методичного, фінансового забезпечення оздоровлення дітей спілчан. І на базі лише власних шести позаміських закладів було оздоровлено понад 4 тисячі дітей, що на 40% більше, ніж у минулому році.
Любов Гарбаренко також повідомила, що оргкомітетом підбито підсумки Всеукраїнського огляду роботи оргланок Профспілки на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей освітян у 2015 році, визначено його активних учасників, яких буде відзначено ЦК Профспілки та представлено до нагородження Федерацією профспілок України.
Щодо подальшої діяльності Профспілки в умовах погіршення матеріального становища освітян члени президії відзначили, що органами виконавчої влади продовжується наступ на трудові права працівників закладів та установ освіти.
Недостатнє фінансове забезпечення галузі унеможливлює здійснення індексації заплат освітян у зв’язку з інфляцією, пов’язаною з підвищенням цін та тарифів. Зменшуються та скасовуються надбавки педагогічним працівникам за престижність праці, розміри доплат за виконання певних видів педроботи.
Голова Профспілки Георгій Труханов підкреслив, що за інформацією наданою обласними організаціями, потреба у фінансових ресурсах за освітньою субвенцією до кінця року становить приблизно 2 мільярди гривень. І попри погодження з профспілками у вересні відповідної постанови Уряду, владою зволікається введення в дію рішення про підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС.
Зважаючи на викладену інформацію, проведену конструктивну дискусію серед членів президії ЦК Профспілки було прийнято рішення спрямувати від її імені звернення до Верховної Ради України, Уряду, Міністерства освіти і науки України, профільного комітету Парламенту та Федерації профспілок України щодо неприпустимості заходів скорочення чисельності освітян, закриття навчальних закладів та установ, а також необхідності збільшення у 2015 році обсягів освітньої субвенції, у тому числі для підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, посадового окладу за ЄТС, індексації заплат, встановлення надбавок у повному обсязі.
Обласним організаціям Профспілки було рекомендовано спрямувати відповідні звернення до центральних та місцевих органів влади, депутатів усіх рівнів та посилити роботу на місцях у бюджетному процесі з метою вишукування додаткових джерел надходжень до кошторисів сіл, міст, районів та областей для своєчасної та у повному обсязі оплати праці освітянам.
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
|
|