Офіцери інспекторів Служби освітньої безпеки завершили спеціалізоване навчання та працюватимуть у школах вже з нового навчального року, – про це повідомляє сайт Міністерства внутрішніх справ України.
Проєкт зі створення безпечного середовища у закладах середньої освіти до кінця року охопить до 2000 тисяч шкіл України. Також зазначається, що інспектори, більшість з яких – жінки, здобули ключові навички, необхідні для забезпечення належного рівня безпеки в школах.
«Особлива увага приділяється вивченню вікових особливостей психологічного та фізичного розвитку дітей шкільного віку, принципам інклюзивної освіти, методикам ефективної комунікації. Офіцери СОБ зʼявляться у школах вже у серпні та виконуватимуть три основні функції: правоохоронну, наставницьку та просвітницьку», – повідомила начальниця Управління організації служби освітньої безпеки Надія Ситник.
Поліцейські служби освітньої безпеки слідкуватимуть за безпекою учасників освітнього процесу, комунікуватимуть з екстреними службами, припинятимуть правопорушення та контролюватимуть перепускний режим. Також вони спілкуватимуться з учнями щодо запобігання вживання алкоголю, тютюнових виробів та наркотиків, попередження булінгу, кібергігієни.
Роль офіцерів СОБ не обмежиться лише правоохоронною функцією. Вони будуть наставниками, які мотивуватимуть дітей до активної життєвої позиції, навчатимуть шкільні громади як діяти у разі небезпеки.
Водночас офіцер Служби освітньої безпеки має сприяти національно-патріотичному вихованню української молоді. У разі надзвичайної ситуації чи загрози офіцери мають забезпечити евакуацію усіх учасників освітнього процесу.
Також повідомляється, що зараз відбувається другий етап набору офіцерів до Служби освітньої безпеки проводився серед цивільних осіб. Наразі претенденти на посади офіцерів СОБ проходять етапи відбору для служби в Національній поліції – тестування знань законодавства, медичне обстеження, перевірку рівня фізичної підготовки, співбесіду.
За матеріалами – Міністерства внутрішніх справ України |