Профспілка висловлює категоричний протест антиконституційним нормам про звільнення з роботи вчителів, керівників та інших педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які отримують пенсію за віком, та укладення строкових договорів на термін від одного до трьох років з педпрацівниками пенсійного віку.
Профспілка проти дискримінаційної норми щодо додаткових підстав дострокового звільнення керівника закладу загальної середньої освіти.
Наголошено на неприпустимості надання права міським радам приймати рішення про створення ліцеїв – закладів освіти для учнів 10-11 (12) класів лише в містах з населенням більше 50 тисяч, а також про започаткування діяльності таких ліцеїв, якщо в їх складі буде не менше чотирьох 10 класів.
Висловлено вимогу передбачити норми про розподіл педагогічного навантаження, перегляд умов праці за погодженням з виборним профспілковим органом на основі тарифікації та законодавчого унормування максимального обсягу навчальної роботи без обмеження його певним обсягом.
Наголошено на необхідності встановлення педагогічному працівникові за виконання обов’язків педагога-наставника доплати у фіксованому розмірі 20%, замість її граничного розміру.
Профспілка вимагає забезпечити з 2020 року реалізацію положень статті 61 цього Закону «Про освіту» стосовно встановлення посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних і науково-педагогічних працівників залежно від розміру мінімальної заробітної плати.
У разі неврахування профспілкових зауважень та пропозицій, Профспілка вимагає повернення законопроекту на доопрацювання для його повторного другого читання.